Co zažít na Srí Lance?

Ptáte se mě proč vyrazit za exotikou na ostrov Srí Lanka?

Protože tady se rozhodně nudit nebudete! Těšit se můžete na nekonečné poznávání přírodních krás, cestování po ostrově a zasloužený relax!

Na Srí Lanku můžete cestovat po celý rok, jen je třeba vhodně sestavit itinerář a vyhnout se oblastem ovlivňovanými monzuny.

Cestování po Srí Lance se vyjímá svou bohatou rozmanitostí sportovních i adrenalinových aktivit, gurmánských zážitků, božskou Ayurvedouobjevováním přírodních krás včetně divokého safari i několik kulturních památek.

Dovolenou na Srí Lance si můžete zpříjemnit také  v kombinaci se cvičením jógy či surfingu. Ideální doba pro navštívení je v období květen – říjen, kdy z hlediska počasí je tato oblast pro surfování tou nejvyhledávanější.

Pod dohledem zkušených lektorů a fyzioterapeutů se snadno a rychle naučíte jak správně a efektivně cvičit jógu či jak si udržet správný postoj ve vlnách oceánu během surfování.

Jízda v tuk tuku

Nenechte si ujít jízdu v tuk tuku, v nejznámějším tříkolovém dopravním prostředku, který sviští po silnicích někdy rychleji než osobní auto. 

Zaručuji vám ohromný zážitek! 🙂

První, čemu každý turista na Srí Lance většinou věnuje zvýšenou pozornost,  je velmi živá doprava. Všeobecně doprava na Srí Lance je poměrně chaotická, v rytmu skřípějících brzd, ve stylu „Kdo dřív uhne, ten dřív jede.“

Na motorce zde běžně spatříte klidně přepravu tří osob a bohužel i bez přilby. Dopravní značení nebo semafory najdete většinou jen v Kolombu a do místních autobusů se naskakuje za jízdy. Hop hop! 🙂

Návštěva Národních parků a Jeep Safari

Vydejte se na Jeep safari do Národních parků (např. NP Udawalawe, NP Minneriya, NP Yala, NP Wilpattu…) a užijte si pozorování divokých zvířat a několik druhů exotických ptáků.

Těšit se zde můžete na stáda slonů, volně žijících v otevřené přírodě, opice, leopardy, krokodýly, pávy, pelikány, varany, buvoly a na další živočichy.

Indický oceán – koupání a surfování

Relaxujte a vychutnejte si horké slunce a koupání v teplém Indickém oceánu na jihozápadním pobřeží, kde se nachází ty nejkrásnější pláže Srí Lanky, např. Unawatuna, Koggala, Welligama, Ahungalla nebo Bentota.

Chytněte tu správnou vlnu a vyražte za surfováním na východní pobřeží do Arugam Bay – jedno z nejpopulárnějších surfařských míst, nedaleko jižního města Pottuvil.

Potápění a šnorchlování

Pozorujte podmořský život a vyzkoušejte nezapomenutelné potápění a šnorchlování s mořskými želvami či pestrobarevnými rybičkami.

K objevování mořského světa a živočichů doporučuji navštívit např. Pigeon Island, což je jeden z nejkrásnějších korálových ostrovů Srí Lanky.

Želvy a želvičky

Pláže Hikkaduwa a Ahungalla nabízí možnost návštěvy do nejznámějších středisek a rezervací pro ochranu mořských želv.

K dispozici je zde pro všechny návštěvníky podrobný výklad o životním cyklu a ochraně mnoha ohrožených želvích druhů.

Dále jsou v nabídce noční exkurze po plážích, za účelem vidět kladení vajec do písku a vylézání mnoha želv ven z oceánu a následné denní vypouštění malých novorozených želviček zpět. 

Pozorování velryb

Srí Lanka je také jedinou destinací, kde můžete spatřit největší žijící a vzácný druh modrých velryb na světě. Tyto vzácné velikány můžete spatřit na vlastní oči, na přelomu června až do prosince, v okolí východního pobřeží pláže Nilavelli a Trincomalee.

Jóga

Není tajemstvím, že Srí Lanka je jednou ze zemí, kde se stala jóga oblíbeným vyhledávaným relaxačním cvičením, která láká tisíce návštěvníků z různých koutů světa na správnou očistu či relaxační dovolenou.

Uklidňující, energizující, protahovací, posilující, spirituální, blahodárná, relaxační a ještě další…

…taková, může být jedna nezapomenutelná lekce jógy na Srí Lance s úchvatným výhledem na Indický oceán a oslnivý západ slunce!

Jóga je odjakživa skvělým pohybovým rituálem, který je vhodný pro každého, kdo rád cvičí nebo teprve uvažuje a hledá tu správnou formu cvičení. Jóga je vhodná alternativa jak pro úplné začátečníky, tak i pro pokročilé.

Probuďte své tělo a mysl

Zavítejte do tropického ráje směrem na jihovýchodní pobřeží ostrova, kde se nachází nejkrásnější pláže Srí Lanky a nejznámější Yoga centra a Yoga studia.

Veškerá klidová a dechová cvičení zde probíhají většinou ve skupinách nebo individuálně dle domluvy se zkušenými trenéry, kteří aplikují během cvičení mimojiné různorodé formy meditace.

Cvičební techniky jsou zaměřeny především za účelem poznání svého vlastního těla a jeho fungování, dále rozproudění metabolismu a umění praktikovat správný postoj a jiné pozice.

Kandyjské tance

Každý večer probíhá pro turisty a návštěvníky v centru Kandy tradiční kulturní vystoupení v místním divadle. Jedná se o tradiční Kandyjské tance, kde tanečníci předvádí lidové tradice a tance tehdejších Kandyjských princezen a tanečnic.

Nenechte si ujít např. Tanec Hada, Tanec Tygra, Dračí tanec či na polykače mečů a ohně spolu s ohňovou show na závěr.

Ochutnejte srílanskou kuchyni

Na Srí Lance převládá receptura světové asijské kuchyně, která je specifická svou pestrostí a ostrou pikantní chutí.

Srílanská kuchyně je doslova rájem pro všechny vegany i vegetariány!

Na Srí Lance se totiž maso mnohdy často z jídelníčku vynechává, většinou na talíři převládají luštěniny, zelenina, rýže a ovoce. Ovšem, nemusí tomu tak být vždy. Z masa je zde i široký výběr ryb, krabů, lososa, krevet a dalších mořských plodů včetně chutného kuřecího masa.

Rice and Curry je národní tradiční pokrm Srí Lanky, který se podává jak k obědu, tak i k večeři. Skládá se většinou z autentické rýže, kokosového mléka či strouhaného kokosu, rozmanitých druhů zeleniny, kešu ořechů, několik druhů masa, mořských plodů a ryb v jednom.

Jakmile jej ochutnáte, vaše chuťové buňky se obohatí o nový gurmánský požitek! 🙂

Holka s hlavou v oblacích a kufry na cestách, která přistála do role pečovatelky. Ukazuji lidem, že honba za kariérou není vše a skrze vlastní zkušenost inspiruji ostatní, aby si dovolili ZPOMALIT a věnovali svůj čas těm, kterým už moc nezbývá. Rozdávám návody, jak zodpovědně zvládnout domácí péči o člena rodiny a kdy je vhodné, přistoupit k péči v lůžkových či hospicových zařízeních. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.