Strach

Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale chvílemi, které nám vzaly dech

Kolik lidí po celém světě kvůli strachu své sny denně odkládá? K odvaze nutí nás strach. Odložte zábrany strachu jednou provždy!

  1. Čeho se nejvíce bojíte?
  2. Bojíte se ptát?
  3. Bojíte se odhodlání vyrazit vpřed?
  4. Bojíte se lidí, kteří vás vysilují a odrazují marnými slovy?
  5. Bojíte se smutku?
  6. Bojíte se zklamání?
  7. Bojíte se odmítnutí?
  8. Bojíte se sami sebe?

Hluboko uvnitř strachu je tma a samota, kde vládne stálá nervozita, která bije do každého koutku vašeho těla. Místo, kde se odvaha vzdaluje a veškeré obavy vybíhají z cíle svého nitra zpět na start.

Rány, které otřásají váš sluch je jen vlastní tlukot srdce. Vnímáte drásající se ticho, střídající se s neutlumitelným křikem.

Zrychluje se vám dech, v přítomném okamžiku vaše tělo hoří a chladne zároveň a zmocňuje se ve vás nejistota. Ta obávaná nejistota, která funguje jako hlavní spouštěč v náročných a těžkých životních situacích, se kterými se zrovna potýkáte.

Často si říkáte, že jste dost staří a zkušení na to, abyste se báli

Přiznejte si, že každý občas zažívá chvíle nepříjemného strachu a váhavých obav z nevědění či rozhodování.

Uvnitř vašeho vědomí jakoby stále někdo tajně našeptával negativní myšlenky plné obav a držel vás zpět. Strach je právě tím hrozivým a nepříjemným faktorem, který občas brzdí od všech nápadů, snů, představ i vizí.

Interval strachu ovšem netrvá věčně, ať už je jeho forma jakákoliv, vždy nakonec skončí.

 Na co jste mysleli v momentě když jste se něčeho báli?

Zkuste si položit 2 jednoduché otázky:

1) Kdyby tento den byl mým posledním, přemýšlel/a bych stejně a bál/a se jako nyní?

2) Nebo bych naopak neváhal/a ani minutu a po hlavě se vrhnul/a do toho, co přede mnou stojí a nabízí se jako nová výzva?

Každý touží zanechat ve svém životě nějakou stopu a na konci všeho dosáhnout úspěchu, stát se štastným a prožít plnohodnotný život až do samého konce.

Nikdo nechce v životě litovat. Nikdo se nechce bát. Nikdo nechce promarnit své šance. Nikdo nechce být sám. Nikdo nechce být nemocný. Nikdo nechce být nešťastný a trápit se. Nikdo nemá rád pocit nervozity, tlaku, úzkosti či zklamání…

Strach bychom nikdy neměli nechat nad námi zvítězit!

Důležité je naučit se strach přijímat a zároveň jej umět odehnat v danou chvíli, kdy je potřeba.

Existuje mnoho odborných rad a psychologických praktik, jak čelit strachu. Nejznámějšími jsou např. dechová cvičení – nádech a výdech – v určitých intervalech, zavřít oči a představit si prostředí, danou osobu, zážitek nebo vzpomínku, která vás nabudí pozitivním dojmem a pocitem štěstí a radosti.

Občas napomáhá sníst i něco sladkého, koupit si čokoládu, zazpívat si a mnoho dalších individuálních způsobů. Je jen na každém z vás, jakou cestu si k odbourání strachu zvolíte.

Nikdo vás však ve skutečnosti strachu nezbaví napořád. Odbourat se od strachu nadobro je totiž nemožné. Domýšlivý šepot strachu sám od sebe nepřestane, vždy se opakovaně objeví. Strach je jako bumerang.

Můžete ho však přebít silnou touhou a vnitřní sílou vašeho vědomí. Naučit se jít s ním a zároveň čelit proti němu s úsměvem a pozitivním odhodláním. Pustit si k tělu pouze jeho ostražitost a sílu, která se do nás skrz napětí vkrádá.

Uvědomění si, že žijeme právě teď a tady – v danou chvíli, kterou nelze předvídat, je stejným a nenadálým zjištěním jako faktor strachu, který do mnoha momentů vstupuje a žije s námi. 

Pokud se ovšem naučíte se strachem pracovat, dokáže se stát i užitečným zdrojem energie, díky čemu překonáte veškeré zábrany. Stanete se více odolnými a díky strachu dokážete čelit novým výzvám.

Na základě vnitřní víry a odhodlání můžete dojít až tam, kde se zdá, že je vše nereálné a nedosažitelné.

Čeho se tedy nejvíce bojíte?

Vše je v hlavě!

Hlavní roli bezpochyby hraje lidská fantazie, která vytváří rozsáhlý úhel pohledu na situace, ve kterých se zrovna nacházíte.

Fantazie je tak magické a znějící slovo, že vás nutí přemýšlet do hloubky, co si pod tím lze vlastně představit? Odpověď je jednoduchá – cokoliv!

Můžete v ní listovat jako v katalogu neomezených možností a vybrat si to, co nejvíce upoutá vaše smysly a pozornost. Důležité je vytřídit jen to správné, co cítíte, že byste chtěli a toužíte cítit nebo vlastnit.

Fantazie umí kreslit reálné i nereálné představy.

Nejdůležitějším a nejpříjemnějším okamžikem je ovšem moment ohromení, kdy se vaše představy mění ve skutečnost a vaše vyřčená přání jsou vyslyšena.

Jaký je to pak nesmírný nebo  vesmírný pocit vědět, že se vaše sny plní jen na základě toho, co máte v hlavě?

Bez rozdílu na to, jak velká přání máte a jaké jsou vaše limity?

Postavte se ke strachu správně!

Buďte trpěliví a vytrvalí!

 

Ve finále si s úsměvem na tváři přiznáte, že jste dokázali dojít do cíle skrz všechen obávaný nepřátelský strach.

Řekněte strachu navždy sbohem a vykročte kupředu svým snům!

Nečekejte a jděte svou cestou navzdory všem strachům!

Holka s hlavou v oblacích a kufry na cestách, která přistála do role pečovatelky. Ukazuji lidem, že honba za kariérou není vše a skrze vlastní zkušenost inspiruji ostatní, aby si dovolili ZPOMALIT a věnovali svůj čas těm, kterým už moc nezbývá. Rozdávám návody, jak zodpovědně zvládnout domácí péči o člena rodiny a kdy je vhodné, přistoupit k péči v lůžkových či hospicových zařízeních. Můj příběh si přečtěte zde >>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.